Project Description

Studená pěna, jinak také HR pěna, byla vyvinuta ze standardní PUR (polyuretanové) pěny. Vzniká však odlišnou technologií, neboť se vyrábí při nižších teplotách, konkrétně za studena. Z tohoto důvodu se této pěně říká studená. Při tomto výrobním procesu získává studená pěna otevřenou buněčnou strukturu, díky čemuž získává schopnost mnohem lépe kopírovat tělo. Jedná se v podstatě o vylepšenou verzi PUR pěny a používá se k výrobě matrací té nejvyšší kvality.

Matrace ze studené pěny jsou velice vzdušné, prodyšné, tvarově stálé a trvanlivé. Mají vysokou odolnost proti proležení. Dovedou se dobře přizpůsobit tvarům těla a poskytnou mu dokonalou oporu. Obrovskou výhodou je vyšší propustnost vzduchu, díky čemuž se v matraci nedrží roztoči, mikroorganismy a netvoří plísně. V rámci tohoto materiálu je velkým plusem také možnost vyrobit studenou pěnu o různé tuhosti a odporem proti stlačení, čímž se uspokojí široké spektrum požadavků uživatelů.

K výrobě matrací ze studené pěny využívá společnost Grossmann Matrace značkové HR pěny EuroFoam ® nebo Carpenter® dosahující vysokých ortopedických vlastností.

Více o matracích ze studené pěny