Project Description

Kokosová deska je zcela přírodního původu a k její výrobě se využívá kokosové vlákno. Vpichováním nebo vulkanizací za tepla pomocí kaučukového mléka vznikají kokos-latexové desky přírodního typu. Kokosové vlákno se získává z kůry nedozrálých kokosů. Největšími dodavateli jsou Srí Lanka a Indie. Latexové mléko vytéká z kaučukovníků a zpracovává se do podoby, jež má funkci pojiva.

Kokosová vlákna jsou dutá, skládají se v podstatě až z 65 % vzduchu, přesto nabízí vysokou pevnost. Mají skvělé izolační vlastnosti a pyšní se dobrou elasticitou. Mezi nevýznamnější vlastnost tohoto materiálu je odolnost proti houbám, bakteriím, vlhkosti a hnilobě. Během spánku vyprodukuje každý z nás spoustu potu a kokosová deska vlhkost odvádí přirozeným způsobem. Matracím dodává kokos-latexová deska pružnost, pevnost a poskytuje dokonalou oporu pro celé tělo. Navíc se jedná o materiál, který je ekologický a snadno rozložitelný.

Kokosová deska se zpravidla vkládá do modelů z toho důvodu, aby matrace získala potřebnou tvrdost a vzdušnost. Většinou se využívá v kombinaci s pružinovým nebo taštičkovým jádrem, které perfektně zpevní. Nejčastěji najdeme kokosovou desku u pružinových matrací.