Project Description

Jednou z hlavních vstupních surovin používanou k výrobě latexové pěny je přírodní latex, jež má v surovém stavu podobu bílé tekutiny. Ta vytéká z kúry stromů Hevea Brasilinesis (kaučukovníků) a dále se zpracovává. Poté se míchá se syntetickým latexem a vzniká směs latexové pěny, která se využívá k výrobě matrací nejvyšší kvality. Latexové matrace takto získávají jedinečné vlastnosti.

Přináší nespočet výhod a řadí se do kategorie luxusních matrací. Především se vyznačují silnou bodovou elasticitou, trvalou stálostí, prodyšností a vzdušností, velmi dlouhou životností, poskytují vynikající ortopedické vlastnosti a skvělý teplotní komfort. Jsou antibakteriální, hypoalergenní, nezapáchají a zdravotní nezávadné.

Firma Grossmann Matrace spolupracuje s evropskými dodavateli latexové pěny Artilat NV (z Belgie) a Vyrolat spol. s r.o. (z České republiky). Zde odebírá několik druhů latexových pěn lišící se objemovou hmotností (kg/m3), přičemž matrace nejvyšší kvality a životnosti tvoří pěna o hustotě 60 kg/m3.

Více o latexových matracích