Project Description

SIMALFA je lepidlo na vodní bázi, které se využívá při výrobě matrací. Je zcela ekologické, vodou ředitelné a zdravotně nezávadné, protože se vyrábí bez použití škodlivých látek. Splňuje přísné normy související s ochranou životního prostředí i zdravím, takže jsou matrace lepené tímto lepidlem vhodné pro kohokoliv, včetně dětí.

Lepidlo SIMALFA si nechala v roce 1990 patentovat rodinná firma ze Švýcarska. Je určené primárně k lepení pěn a je zcela bez rozpouštědel. Jakmile se tento výrobek uvedl na trh, postupně od této firmy vzešly další inovace průmyslových lepidel. Lepidla Simalfa se staly v matracovém průmyslu hojně využívané, neboť bylo možné s jejich pomocí vyrobit pěnové matrace bez jakýchkoliv škodlivých látek, aniž by byla zkrácena životnost produktů.

Využívat lepidla SIMALFA má spoustu výhod. Jak už bylo řečeno, neobsahují rozpouštědla a jiné škodlivé substance, navíc jsou lepené povrchy okamžitě spojené a matrace tak dokonale tvarované. Svou kvalitu si lepidla neustále drží, což potvrzuje i certifikát LGA udělený institucí TUV Rheinland. Ten získají pouze takové výrobky, jež mají vysokou kvalitu, skvěle splňují svůj účel a jsou zdravotně nezávadné. Certifikát dává tímto najevo, že jsou lepidla vhodná i pro batolata. Dále lepidla SIMALFA získaly certifikát ECO PASSPORT udělovaný německým institutem HOHENSTEIN výrobkům environmentálně vhodným.

I v naší firmě Grossmann Matrace je lepidlo SIMALFA vstupní surovinou, kterou k výrobě matrací používáme, takže vám zaručujeme zdravotní nezávadnost všech našich modelů.