Project Description

Polyuretanová (PUR, komfortní) pěna patří k nejstarším materiálům, ze kterých se matrace vyrábí. Již několik desítek let si stále drží svou kvalitu. Nicméně v průběhu času prošla řadou inovací a v moderní podobě se pyšní skvělými vlastnostmi. PUR pěna se vyrábí v mnoha podobách. Může být tvrdší, měkčí, s většími či menšími póry, a tedy s různou objemovou hustotou a odporem proti stlačení. Je velmi variabilní, a proto lze uspokojit širokou škálu požadavků uživatelů. Obvykle se hodí do kombinace s dalšími materiály, aby matrace získala dané vlastnosti.

Pěnové matrace se řadí k levnějším typům, přičemž modely z PUR pěny vyrobené nabízí kromě přijatelné ceny i další plusy. Velmi dobře se přizpůsobí tvarům těla a poskytují skvělý komfort. Pomocí anatomických zón lze ložnou plochu změkčit v požadovaných partiích, čímž se tlak těla efektivně rozloží. PUR matrace jsou pružné a bez problémů se s nimi manipuluje, protože jsou lehké.

K výrobě PUR matrací využívá společnost Grossmann Matrace vysoce kvalitní komfortní značkové pěny EuroFoam ® nebo Carpenter® německého dodavatele, jež dosahují vysokých ortopedických vlastností.

Více o matracích z PUR pěny