Project Description

Paměťová pěna sklízí ve světě výroby matrací a u svých uživatelů velký úspěch. Byla původně vyvinuta v NASA v 70. letech a sloužila ke zmírnění tlaku na těla astronautů, jež vzniká přetížením na oběžné dráze. Postupně byla tato pěna dále zkoumána a inovována do takové formy, která poskytuje naprosto ojedinělý materiál nejen k výrobě matrací a dalších produktů pro zdravý spánek. Specifickým rysem paměťové pěny je efekt líného vracení. Reaguje na teplotu těla. Při zatížení jej začne dokonale kopírovat, doslova jej obteče, a proto mu poskytne skvělou oporu v jakékoliv pozici. Po uvolnění se matrace „lenivě“, pomalu navrací do původního stavu.

Matrace z paměťové pěny jsou pro své vlastnosti velice oblíbené, zejména u těch, co chtěli při spánku ulevit od bolestí, kloubů a svalů. Visco pěna zmírňuje bolesti zad a kloubů. Matrace poskytují ideální regeneraci pro tělo, proto jsou doporučovány osobám dlouhodobě ležícím (např. po operacích) a upoutaným na lůžko. Nevytváří žádný protitlak a zamezují tvorbě proleženin. Dále nepřenáší vibrace, jsou prodyšné, snadno se s nimi manipuluje, neboť nejsou váhově těžké a k dispozici jsou paměťové pěny různých tuhostí, díky čemuž lze dosáhnout maximálního pohodlí.

Firma Grossmann Matrace využívá při výrobě paměťovou pěnu značky Carpenter®, kterou odebírá od kvalitního německého dodavatele.

Více o matracích z líné pěny