Právě jste si pořídili novou matraci a záleží vám na tom, aby vám správně sloužila co nejdéle? Tak to uvažujete správně, protože se vám odvděčí tím, že vám bude poskytovat ty vlastnosti, které má. Přinášíme vám proto několik rad, jak zacházet s matrací, kterou jste si právě dovezli domů, abyste už v začátcích nic nepodcenili.

Pár tipů, jak postupovat při pořízení nové matrace

1. Jakmile si matraci přivezete domů, vyjměte ji z obalu a ideálně ji nechejte 1-2 dny přirozeně větrat. Matrace by se neměla používat hned po zakoupení. Za 2 dny je to opravdu mnohem lepší. Po dobu, kdy na ni ještě spát nebudete, ji ponechte větrat. Totéž je dobré zopakovat alespoň 2krát ročně a třeba na balkóně matraci po čas dne nechat odpočívat.

2. Ještě před tím, než ji uložíte do postele, zhodnoťte, zda bude ležet na vhodné podložce. Aby vám matrace poskytovala ty správné vlastnosti, musí být uložena na rošt dle typu uvedeného u každého modelu. Nic nemůžete zkazit lamelovým roštem, který je vždy dobrou volbou. K prodloužení životnosti poté přispívá pravidelné otáčení a převrácení.

3. Zjistěte si, jak matraci ošetřovat. Symboly jsou všité na potahu modelu a vždy se držte toho, co výrobce uvádí.

4. Matraci čistěte pouze výrobky k tomu určenými, nikoliv běžnými čistícími. Mohla by se poškodit a se případnou reklamací zajistě neuspějete.

5. Nevystavujte matraci přímému slunečnímu záření. Za prvé tím bledne potah, za druhé může dojít k deformaci jádra matrace, což je nenávratné.

6. Nezatěžujte matrací více, než je nutné. Nepřekračujte maximální hmotnost, pro kterou je určená. Spousta modelů je členěna do zón, které pokud se naruší, nebude vám matrace poskytovat tu správnou oporu ve více zatížených oblastech.

7. Je třeba upozornit na fakt, že matrace se používáním přizpůsobuje tělu a nejde vždy o závadu.

Teď už víte, jak s matrací zacházet a určitě si přečtěte ještě naše rady, jak prodloužit životnost matrace.