Project Description

Vyšší level latexu představuje talalay latex, který je zpracováván ojedinělou technologií, díky které je tato pěna velmi jemná a pocitově měkčí v porovnání s latexem standardním. Jedná se v podstatě o stejnou směs přírodního kaučuku a syntetického, s tím rozdílem, že obsahuje vyšší podíl latexu přírodního. Směs se promíchá se vzduchem, čímž je pěna lehounká. Poté se zmrazí na -30 °C, buňky ve struktuře pěny se otevřou a vznikne otevřená buněčná struktura. Během zpracování se do talalay latexu přidává ještě oxid uhličitý, mýdla a proteiny. Výsledkem je jedinečná latexová pěna zaručující výborné provzdušnění a tepelnou pohodu.

Charakteristickými rysy matrací z talalay latexu je vysoká bodová elasticita, uchování pružnosti a nosnosti i po mnohaletém používání, přičemž je povrch jemný a měkčí, takže se lépe přizpůsobí tělu. Díky větší struktuře otevřených buněk rovněž drží méně vlhkosti. Na rozdíl od jiných matrací umožňují vašim svalům opravdu jedinečnou relaxaci. Poskytují povznášející podporu, jakoby pocit vznášení, který můžete cítit na vlastní kůži.

Pro výrobu matrací z talalay latexu využívá firma Grossmann Matrace bloky latexových talalay pěn od dodavatele z Belgie značky Artilat NV.

Více o latexových matracích